Aktuálně ze vzdělávání Praha 16

Projekt Podporujeme šikovnost zve na poslední tři workshopy.

Ve středu 22.3.2023 se v ZŠ Lipence uskuteční již pátý workshop projektu Podporujeme šikovnost, který vznikl na podnět pracovní skupiny pro polytechnické vzdělávání projektu MAP III. Praha 16.

Jak podpořit nadané děti?

MAP III. Praha 16 Vás zve na besedu s paní Ranátou Faltýnovou (psycholog) a Denisou Červinkovou (speciální pedagog), kde se budeme věnovat možnostem podpory nadaných žáků v prostředí rodiny, MŠ i ZŠ.

Jak připravit dítě na školu? Zveme rodiče na besedu s odborníky...

Chcete se dozvědět, jak připravit dítě na nástup do školy. Podle jakých kritérií lze hodnotit, zda je dítě na školu zralé a připravené? Projekt Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro Praha 16 zve rodiče předškoláků a pedagogy MŠ na besedu s odborníky.

Studijní skupina „Reclaiming Our Students“ / „Získáváme zpět naše žáky“

Ve spolupráci s Rodičovství hrou nabízíme pedagogům a dalším osobám působícím ve vždělávání možnost se zapojit do studijní skupiny ke knize Reclaiming Our student - Získáváme zět naše žáky, která startuje 24.10.2022.

Projekt Podporujeme šikovnost - mentoring v polytechnické výchově pro pedagogy Prahy 16 startuje!

Projekt Podporujeme šikovnost pořádá MAP II Praha 16 ve spolupráci se ZŠ Lipence a lektorem dalšího vzdělávání pedagogů Romanem Andresem ve školním roce 2022-2023. Projekt je zaměřený na rozvoj polytechnické výchovy v pojetí, které klade důraz na „šikovnost rukou i myšlení“.

MAP III. Praha 16 – MAP pokračuje!

Projektová žádost je schválená a ze strany MŠMT byl dne 21. června vydán Právní akt s příspěvkem dotace až 1 759 196,32 Kč. Realizace je naplánována od srpna 2022 do listopadu 2023.

Kým budu? Profesní poradenství v ZŠ Radotín

V pátek 27. 5. 2022 se po dvou zrušených termínech uskutečnila v ZŠ Radotín akce pro žáky osmých tříd Kým budu? s cílem zprostředkovat studentům setkání se zástupci zaměstnavatelů a odborníků z praxe.

Rok českých písniček aneb učíme se česky, hezky , vesele a rychle

Projekt MAP II. Praha 16 podpořil vznik edukativního hudebně-divadelního představení pro děti. 17.5.2022 se uskutečnila premiéra představení v Radotíně pro děti z adaptačních skupin a radotínské mateřské školky. Další představení pro školy a školky Prahy 16 proběhne 13.6.2022.

Akreditovaná workshopy TVOŘIVÉ HRY pro MŠ - ZDARMA

Zveme kolegyně a kolegy z MŠ workshopy Tvořivé hry v rámci projektu iKAP 2 - Komplexní program rozvoje klíčových oblastí pražského školství.

Zajímá Vás vzdělávání a chcete mít přehled o akcích na Praze 16?

Registrujte se k odběru pozvánek z MAP II. Praha 16